قطعه 44

قطعه 44

آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب

  • ۲۶ بهمن ۹۱ ، ۱۴:۴۱ کهف

دشتستان

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

سال 55 با هزینه ای بالا یک دوربین فیلمبرداری خرید. برای یک جوان در سن و سال او آن هم در آن زمان،داشتن یک دوربین کانن آخرین مدل! قابل توجه بود. ابزاری که معمولا اگر افرادی شغلشان فیلمبرداری بود به سمت آن می رفتند.

Photo0101

البته امروز، جوان های زیادی هستند که به بهترینها می اندیشند، اگر موبایل دارند آخرین مدل، لپ تاپ آخرین مدل و خلاصه همه چیزشان بهترین است، اما دیالمه از این سنخ جوان ها نبود! برخی جوان ها هم امروز برخی وسائل خاص را می خرند و خیلی هم فکر نمی کنند که مثلا این ابزار، استفاده های خاص تکنیکی دارد و شاید برای یک جوان 18 تا 20ساله کاملا قابل استفاده نباشد، دیالمه از این سنخ جوانها هم نبود! شاید فکر کنید او علاقه هایش با علاقه های دیگر جوانان خیلی فرق داشت.

البته این بود اما باز هم فقط این نبود!

این سطح مساله بود ونه عمق آن در واقع او به چیزی می اندیشید که هنوز هم کمتر جوانی به آن می اندیشد

عقائد دینی برای نزدیک شدن به اذهان و جای گرفتن در قلب ها نیازمند عرضه مناسب است و سبک عرضه در پذیرش بسیار مؤثر است. دیالمه این حقیقت را بخوبی دریافته بود که کار پیام رسانی با محتوا به پایان نمی رسد و قالب نیز ارزش بسیار دارد چه بسا که ظرف نازیبا، زیبایی مظروف را درست جلوه ندهد.

او دریافته بود که چرا در تعالیم الهی به ما دستور داده شده که قرآن را با صوت خوب بخوانید و چرا امام باقر (علیه السلام) می فرماید: "احادیث ما را با خط خوب بنویسید"، آنهم در جایی که هیچ محتوایی از آنچه کلام الهی و زبان معصوم به بشریت عرضه کرده است بالاتر نیست.


شهید دیالمه به دنبال یک معماری جدید برای تبلیغ دین بود،او برای انتقال پیامی که خود از علمای بزرگ شیعه دریافت کرده بود توجه خاصی به مقوله هنر داشت تا با بهره گیری از آن بتواند حقیقت را آنگونه که شایسته است به جوانان عرضه کند.

بنابراین پشت خرید یک دوربین گران قیمت، اندیشه ای گران موج می زد، همانکه به تصویر کشیدن صحنه هایی از فقر مردم سیستان و بلوچستان جلوه ای از آن بود و ساخت فیلم "دست ها"(این فیلم در نرم افزار جوانی فراتر از زمان موجود است) قبل از انقلاب، جلوه ای دیگر.

گر چه دست غدار دشمن فرصت رسیدن به این هدف بزرگ را به او نداد، اما بر جای ماندن دوربین در میان وسائل شخصی شهید، می تواند حساسیت او را نسبت به بهره گیری از مرکب هنر در انتقال عقائد و ارزش های دینی ،در برابر چشمان نسل جوان قرار دهد.

اگر این نکته را خوب درک کنی می توانی بفهمی جوانی که دو دست لباس بیشتر نداشت چطور اینقدر برای یک دوربین هزینه کرد؟!! آری او همه چیز را برای خدمت به اسلام می خواست حتی آنچه ما نام آن را وسایل شخصی می گذاریم .....


*شهید عبدالحمید دیالمه

+


۳۱ مرداد ۹۴ ، ۰۶:۴۶
حتی در بین گروههای مسلمان و در بین امم اسلامی یکی راست گرا و دیگری چپ گرا خطاب می شود و بعد یک عده هم می گویند که ما وسطیم و بی طرفیم .در صورتی که در اسلام فاصله میان راست و چپ نیست، فاصله بین حق و باطل است و در این وسط هم هیچ عامل دیگری نمی تواند وجود داشته باشد.

امروز بزرگ ترین زحمت ما ایجاد خندقی است که علی علیه السلام در جنگ احزاب در آن جا ایجاد کرد. یعنی مشخص کرد که چه کسی باید کدام طرف خندق باشد، این طرف یا آن طرف؟ دیگه خط وسطی هم نبود. یعنی کسی دیگر میان آن خندق ، برای خودش شنا نمی کرد! که حالا این ها خط وسط باشند. یا همه این طرف خندق بودند و با علی (علیه السلام) بودند و یا همکار و همدست گروههای دیگر در آن سمت خندق بودند، هر چند در آن طرف خندق، گروههای متفاوتی حضور داشتند مثلا کفار قریش، یهودی ها، مسیحی ها، منافقین بودند و در این سمت فقط و فقط پیامبر (صلی الله علیه و آله) و علی (علیه السلام) و یارانش حضور داشتند.

*شهید عبدالحمید دیالمه
ولادت:4 اردیبشهت 1332
دکترای داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نماینده مردم مشهد در دور اول مجلس شورای اسلامی
شهادت :7 تیر 1360 ،حزب جمهوری اسلامی به همراه 72 تن از یاران امام


۲۷ مرداد ۹۴ ، ۰۳:۴۴

برادران در زمانی که اسلام در خطر است همانطوریکه امام عزیز قلب تپنده امت فرمود‌ : به کسانیکه توانایی داشته باشند واجب می‌شود که برای پاسداری از حریم اسلام و قرآن به مقابله با دشمن برخیزند و مواظب باشید که این جنایتکاران هر روز برای نابودی جمهوری اسلامی ایران نقشه می‌کشند اما شما همانطوریکه تا به حال نقشه آنها را با اتکال به الله نقش بر آب کردید حالا هم هوشیار باشید که انشا‌الله کاری از دستشان ساخته نیست اما نگذارید ریشه بگیرند


و چند جمله از جملات گهربار امام امت و مسئولین کشور که می‌فرمایند باید فراموش نکنیم که در جنگ با آمریکا هستیم و ما متکی به خدا هستیم و با اتکال به خدا از هیچ ابرقدرتی ترسی نداریم و ما مثل امام حسین (علیه السلام) در جنگ وارد شویم و مثل حسین (علیه السلام) باید به شهادت برسیم و تا آنجایی در خاک عراق پیش می‌رویم که خواسته‌هایمان را بگیریم و هرگز زیر بار ذلت نخواهیم رفت.
هیهات من الذله.سردار شهید حاج محسن دین شعاری
فرمانده گردان تخریب لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله
ولادت :1338
شهادت : 15 / مرداد /1366 مصادف با عید قربان
مزار: قطعه 29 بهشت زهرا سلام الله علیها۱۵ مرداد ۹۴ ، ۰۵:۲۶